دیسچیدا آواتا تافته جدا بافته ی هویاها!

دیسچیدیا آواتا با اینکه ظاهر تقریباً متفاوتی دارد اما یکی دیگر از گیاهان خانواده هویاست. همین تفاوت باعث شده به این گیاه بیشتر توجه شود و معمولاً علاقمندان به هویا حتماً از dischidia ovata نگهداری می‌کنند. مانند اکثر گیاهان هم خانواده خود به نور زیاد و غیرمستقیم نیاز دارد. در مکان های با نور کم فاصله بین برگ ها زیاد می‌شود و ساقه ها علفی رشد می‌کنند. در این حالت از نور لامپ های رشد کمک بگیرید.

این گیاه نیز همانند ویژگی دیگر اعضای خانواده خود نیازمند خاکی حاصلخیر و غنی اما دارای زهکش بالاست. بهتر است برای این گیاه از ترکیب خاک اختصاصی هویا که در فروشگاه سبزواره موجود است استفاده کنید.

 

چرا به آن تافته جدا بافته گفتیم؟!

این گیاه علاوه بر نقوش متفاوت برگ هایش، گل متفاوت تری نیز با گل های معمول خانواده هویا دارد. ظاهر گل های آن شبیه به هیچ گلی در این خانواده نیست.

گل دیسچیدیا آواتا

بعد از اینکه سطح بالایی خاک این گیاه خشک شد آن را آبیاری کنید. اگر از طریق زیرگلدانی به گیاهتان آب می‌دهید با خشک شدن بخش خاک پایین گلدان آبیاری را انجام دهید. هیچ وقت یک روز خاص را برای انجام آبیاری انتخاب نکنید. زیرا این گیاه به خشکی خاک و رطوبت و باتلاقی شدن بستر کاشت خود حساس است.

چرا رنگ برگ گیاه شما قرمز نیست؟

در تصویر بالا اگر رنگ برگ های این گیاه شما را شگفت زده کرده باید بدانید این گیاه به راحتی به این رنگ در نمی‌آید! بلکه برای اینکه به مرحله قرمز شدن برگ های خود برسد نیازمند مساعد بودن چهار فاکتور: دما، نور مناسب، تغذیه خوب و PH بستر است.

برای تغذیه گیاه دیسچیدیا آواتا از کودهای گیاهان برگ زینتی و گیاهان گلدار استفاده کنید. در این کودها که بصورت یک پک کامل در سایت سبزواره موجود است تمامی 13 عنصر مورد نیاز گیاهان تامین خواهد شد. با استفاده از این کودها دغدغه ای برای تغذیه این گیاه نخواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه