آیا فروش گل و گیاه تنها منبع درآمد از گیاهان است؟

فروش گل و گیاه و بطور کلی کسب درامد آن هم در منزل یا فضای کوچک یکی از پرطرفدار ترین ایده ها و جستجوهای افراد است و سوالاتی مانند آیا پرورش گل و گیاه آپارتمانی سود دارد؟ درآمد حاصل از پرورش گل و گیاه در خانه چقدر است؟ چگونه و با پرورش چه گیاهانی به درآمد برسی و پولدار شویم؟ همیشه مهم بوده و به همین دلیل در این مقاله تلاش میکنیم پاسخ مناسبی به آنها بدهیم.

خیلی از پیج های گیاهان در اینستاگرام، فروش گل و گیاه را تنها منبع درآمد می‌دانند. باید توجه داشت بازار گل و گیاه بازار بزرگی نیست و با ورود تعداد زیادی گل فروش تعادل بازار بهم خواهد ریخت! چه بسا اکثر این افراد در ابتدای کار نتیجه دلخواه را نمی‌گیرند و کسب و کار خود را تغییر خواهند داد که البته باعث ضرر و زیان زیادی هم می‌شود.

در این مقاله شما را با سه مورد که در کسب درامد از حوزه گل و گیاه هستند اما صرفاً فروش گیاه نیست آشنا می‌کنم.

1. مشاوره درمانی گیاهان

مشاوره در درمان و نگهداری گیاهان آپارتمانی یکی از درآمدزا ترین شغل هایی است که می‌توان در زمینه گیاهان آپارتمانی داشت! البته شدیداً توصیه می‌کنم در کنار مشاوره ، فروش گل و گیاه انجام ندهید! زیرا تمرکز شما باید هم بر افزایش اطلاعات، آشنایی با سموم، زمان و طریقه مصرف کودها و شناسایی آفات و بیماری باشد.

شاید بگوئید ما که یک گیاهپزشک نیستیم و تحصیلات دانشگاهی نداریم! باید بدانید افراد فارغ التحصیل این رشته هم برای تبدیل شدن به یک مشاور نیاز به تجربه دارند! چیزی که در دانشگاه بدست نمی‌آید. اگر اطلاعات خوبی از نگهداری گیاهان دارید کافیست علم خود را در بقیه موارد توضیح داده شده بالا برده و کار مشاوره گیاهان را انتخاب کنید. خیلی از مردم هنوز بدیهیات نگهداری از گیاهان را نمی‌دانند و با این اطلاعات کم به گیاهانشان آسیب می‌زنند!

 

2. ساخت گلخانه خانگی

دانشجویان زیادی در دوره های آموزشی سبزواره شرکت داشتند. یکی از اصلی ترین مشکلات آنها عدم اطلاع از جزئیات فنی و نداشتن توانایی لازم برای ساخت گلخانه خانگی بود. می‌توانید قواعد و اصول ساخت گلخانه خانگی را بیاموزید و با یک دستگاه جوش اقدام به احداث گلخانه خانگی برای افراد علاقمند کنید. البته در این کار باید فنی کار خوب و حرفه ای باشید.

اصول و قواعد ساخت گلخانه خانگی در دوره تکنسین گل و گیاه آموزش داده می‌شود. گلخانه های پیش ساخته با قابلیت باز و بسته شدن بسازید. این می‌تواند یک ایده عالی باشد. زیرا اکثر علاقمندان به داشتن گلخانه خانگی مستاجر هستند و فکر جابجایی گلخانه مانع ساخت گلخانه خانگی می‌شود. لازم نیست گلخانه بسازید و بعد به فکر فروش آن باشید. می‌توانید سفارشی کار کنید.

 

3. هدایای تبلیغاتی گل و گیاه

تمرکز شما اگر به جای فروش گل و گیاه بر سایر خلاء های این حوزه باشد حتما متوجه می‌شوید که مجموعه های ارائه دهنده هدایای تبلیغاتی بر پایه گل و گیاه تعداد اندکی هستند. در مناسبت های خاص و یا اواخر سال، خیلی از سازمان ها تقویم و یا سالنامه و خودکار هدیه می‌دهند. این در حالی است که می‌توان با هزینه مناسب تر انواع هدایای تبلیغاتی گل و گیاه را به این شرکت ها پینشهاد داد.

 

سود پرورش گل و گیاه چقدر است؟

برای پاسح به پرسش میزان سود پرورش گل و گیاه چقدر ، باید عوامل مختلفی را بررسی کنیم. برخی از مهمترین عوامل عبارتند از:

  • نوع گیاهی که پرورش می دهید
  • میزان نیاز افراد به آن گل ها
  • وسعت کسب و کار
  • مشتریانی که برای خود در نظر گرفته اید
  • کیفیت محصولات
  • میزان و نحوه نگهداری و مراقبت از گیاهان

 

قطعاً برای ورود به هر حوزه نیاز به اطلاعات جامع و کافی دارید. ما در دوره تکنسین گل و گیاه از مراحل مقدماتی تا پیشرفته را آموزش می‌دهیم و 20 مدل درآمدی که صرفاً فروش گل و گیاه نیستند را بصورت کامل آموزش خواهیم داد. هر سه مثال توضیح داده شده در این مقاله بصورت کامل در این دوره توضیح داده می‌شود.

برای شرکت در این دوره تکنسین گل و گیاه ، کلیک کنید. ضمناً می‌توانید هزینه این دوره را بصورت اقساطی پرداخت کنید. برای هماهنگی جهت پرداخت به شماره واتساپ 09352244151 پیام بفرستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه